Ana i Novak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ana i Novak

Ovo je 4um o najboljim teniserima
 
PrijemPortalTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 intervjui

Ići dole 
AutorPoruka
jj4ever
Administrator
Administrator
jj4ever


Broj poruka : 286
Datum upisa : 30.05.2008

intervjui Empty
PočaljiNaslov: intervjui   intervjui Icon_minitimePet Jun 20, 2008 1:14 pm

ovde postavljamo intervjue
Nazad na vrh Ići dole
jj4ever
Administrator
Administrator
jj4ever


Broj poruka : 286
Datum upisa : 30.05.2008

intervjui Empty
PočaljiNaslov: Re: intervjui   intervjui Icon_minitimePet Jun 20, 2008 1:15 pm

evo jednog

Veliki intervju - JJ



Ovom prilikom prenosimo Vam ekskluzivni intervju koji je Jelena Janković dala za britanski “Indipendent”

Jelena Janković ove godine neće iskoristiti priliku da pokuša da osvoji novu Vimbldon titulu u miksdublu, ali i činjenica da će svu snagu uložiti u pobedu u singlu ima svojih prednosti- neće morati više da se se objašnjava sa svojim dečkom u Beogradu.

Ukoliko pitate ljubitelje tenisa u Britaniji koji im je omiljeni utisak sa Vimbldona 2007, verovatno će vam reći da je to titula koju je Džejmi Mari osvojio u dublu sa našom teniserkom. Posle trijumfa u finalu, Mari je postao prvi Britanac koji je titulu osvojio u poslednje dve decenije, ali, što je bitnije, svojim dobrim odnosom sa Jelenom dokazao je da je tenis i zabava, a ne samo rad.

Često smejanje Jankovićeve na terenu, kao i podrška Marija koja ih je vodila iz poena u poen bili su jasni dokazi da se dvoje tenisera odlično slažu i dobro zabavljaju, iako njihov odnos, uprkos spekulacijama mnogih medija, nikada nije bio više od dobrog prijateljstva.

Kada se Jankovićeva u Beogradu sastala sa svojim dečkom, morala je da mu objasni neke stvari.

“Nije mu bilo prijatno da čita pisanje novina o meni i Džejmiju. Bila je to čudna situacija, ali sve sam mu objasnila. On zna da sam ja vesela i da mi je to deo ličnosti. Rekla sam mu da su mediji sve izmislili. U prošlosti su me povezivali sa ljudima koje nikada nisam ni upoznala, kao kada se pojavila priča da se zabavljam sa nekim košarkašem. Doduše, jasno mi je da tabliodi tako zarađuju”, rekla je svetski broj dva.

Jelena je prokomentarisala i svoju sreću sa dugogodišnjim momkom.

“Moj dečko i ja smo zajedno već dve i po godine. Stvarno sam srećna. Volim što imam takvu vrstu podrške u životu, jer je ona veoma bitna, da imate čemu da se vratite kada završite sa profesionalnim obavezama. Važno je biti normalna devojka koja uživa u životu. Dobro se zabavljam.”

Kada govori o podršci u životu, mlada teniserka naglašava da njen izabranik ne može uvek da bude sa njom, dok putuje po svetu zbog profesionalnih obaveza.

“On ponekad dolazi na turnire, ali ima sopstveni život. Ne može tek tako da ostavi svoj posao i putuje sa mnom kada poželi. Tek je završio studije i počinje sa karijerom. Ponekad može da mi se pridruži, ali svakako ne stalno.”

Jankovićeva je i opisala svoj prijateljski odnos sa Džejmijem Marijem, mlađim bratom poznatijeg Endija, za kojeg nije ni znala da postoji do prošle godine.

“Upoznala sam ga na žurci u Majamiju. Nisam ni znala da igra tenis, znala sam samo za Endija. Nisam planirala da igram dubl na Vimbldonu, ali je on insistirao. Od početka mi je govorio da ćemo osvojiti titulu, ali mu ja nisam verovala. Bila sam strpljiva i nisam nigde žurila, ali se na kraju isplatilo, i super smo se zabavljali. Nismo bili pod pritiskom, i družili smo se. Mediji su tako stvorili i priču da smo zajedno, što je bilo apsurdno. Kako bih mogla da budem zaljubljena u nekoga koga sam tek upoznala? Naš dobar odnos ljudi su protumačili kao romansu, ali to je znak da me javnost ne poznaje dovoljno dobro, jer sam ja vesela i nasmejana sa svim ljudima, čak se zabavljam i kad igram u singlu.”

Zrelom stavu Jankovićeve svakako pomaže i to što ima bolje shvatanje sveta od mnogih saigračica koje su ceo svoj život posvetile samo tenisu i turnirima. Uprkos svojim profesionalnim obavezama, Jelena nalazi vremena za lični život, pa i da pohađa fakultet.

“U toku prve dve godine polagala sam mnogo različitih predmeta, i sada moram da se opredelim i vidim koja će mi biti struka. Ne tražim nešto što će mi doneti posao kad završim sa karijerom, već jednostavno želim da se obrazujem. Uprkos tome što sam profesionalni sportista, i što sam poprilično uspešna, želim da budem i kompletna ličnost. Hoću da budem obrazovana i da spremno dočekam svoj život posle tenisa.”

Kada je bila devojčica, Jankovićeva se koncentrisala samo na školu. Reket u ruke nije uzela sve dok nije napunila deset godina, iako je njen talenat brzo postao očigledan. Sa 12 godina otišla je na akademiju Nika Boljetijerija na Floridi, gde je trenirala sa Marijom Šarapovom.

“Moj pristup je bio različit od Marijinog ili od Tatjane Golovin i ostalih devojaka. Od osam ujutru do dva popodne sam bila u školi. Sva ostala deca su po čitav dan igrala tenis, tako da mislim da je moja perspektiva bila drugačija. Obrazovanje je za mene prioritet broj jedan. Sport je bio na drugom mestu. Nikada nisam mislila da ću postati profesionalna teniserka.”

Pošto je poznata po svom osmehu, jasno je da Jankovićeva uživa koda god igra.

“Uvek je dobro biti pozitivan na terenu, bez obzira u kakvoj se situaciji nalazite. Ukoliko ste pozitivni i sa dobrim stavom, to će vam pomoći i u igri. Ako ste negativni i frustrirani, to vam može samo odmoći. To nije dobro ni za fanove, jer ljudi ne žele da vide namrštena i hladna lica. Žele da vide dobar tenis, ali žele i da na terenu vide igrače pune samopouzdanja, koji slave i zabavljaju se.”

Jelena je opisala i svoj stav prema protivnicima, za koje tvrdi da nisu neprijatelji.

“Ne vidim u čemu je problem ako se nasmejem na tuđ osvojeni poen. Vesela sam kad je po mome, ali i kad moja protivnica odlično odigra, takođe se smejem. To je svakako bolje nego kada neke protivnice stisnu pesnicu i viču “C’mon” nekome u facu. Mislim da je to veoma loše. Stvarno je iritantno i nesportski. Ja sam veoma otvorena osoba, iako sam i takmičar. Čim kročim na teren zabavljam se, ali se i takmičim. Veliki sam borac i borim se do kraja, nikad ne odustajem. Želim da pobedim u svakom meču, jer je svaki meč borba.”

Jankovićeva, koja je prošle nedelje postala broj dva, svakako će se koncentrisati na bitke, pošto još uvek nije stigla do finala Gren slema na travi.

Na poslednjih sedam Gren slemova četiri puta je stizala do polufinala, i svaki put je izgubila od buduće osvajačice turnira. U istom periodu, druga srpkinja Ana Ivanović igrala je tri finala, od kojih je osvojila poslednje na Rolan Garosu, posle čega je postala i prvi reket sveta.

Prošle godine na Vimbledonu Jankovićeva je izgubila od Marion Bartoli, i nikada nije prošla dalje od četvrtog kola, ali i dalje tvrdi da voli taj turnir.

“To je moj omiljeni Gren slem. Svaki Gren slem je specijalan, ali Vimbledon je nešto posebno. Morate biti svesni istorije turnira i njegove tradicije. Kod britanskih fanova je uvek dobra atmosfera, jer se oni stvarno razumeju u tenis.”

Svetski broj dva tvrdi da nije osoba koja se opterećuje greškama iz prošlosti.

“Ja sam tip osobe koja se čak ni ne seća šta je jela juče, a kamo li kako sam odigrala neki meč pre godinu ili dve.”

Ipak, ostao joj je u sećanju meč koji je odigrala protiv Venus Vilijams na Vimbldonu 2006.

“To se desilo na drugom terenu. Ona je bila aktuelna šampionka i do tada je teško gubila od bilo koje protivnice koja nije njena sestra. Pobediti trenutnu šampionku na podlozi na kojoj igra najbolje je stvarno bilo specijalno.”

Pošto se ove sezone borila sa povredama, i oporavljala od bolesti sinusa, odluka Jankovićeve da ove godine ne nastupa u miks dublu sa Marijem nije nikakvo iznenađenje. Ipak, nije isključila novi nastup sa Marijem u budućnosti.

“Volela bih da ponovo igramo zajedno, jer imamo dobra iskustva. Uvek nam je zabavno, naročito u Engleskoj. Videćemo šta će biti”, dodala je Srpkinja.

b92
Nazad na vrh Ići dole
 
intervjui
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ana i Novak :: Srpski teniseri :: Sve o Jeleni jankovic-
Skoči na: